Naše služby

Naše záhradné centrum ponúka nasledovné služby

Ponúkame Vám špecializovaný predaj a poradenstvo pre exotické palmy a cykasy.

Exotické palmy.

Washingtonia robusta Palmy a ich výber je smerovaný najmä pre naše subtropické pásmo, aby sme docielili čo najjednoduhšie a nenáročné pestovanie. Jednotlivé vlastnosti a požiadavky na jednotlivé druhy sú podrobne rozpísané u každého produktu v detailných informáciách. Vlastnosti paliem  z pohľadu požiadaviek na ich pestovanie je potrebné dodržiavať. Palma sa Vám naležite odmení rýchlym rastom, zdravou farbou, kvetmi a exkluzívnym a závideniahodným exotickým vzhľadom. 

Všetky stredné a dospelé palmy sú dovážané z fariem z krajín Španielsko a Francúzsko, kde je teplejšia klíma. To však neznamená, že u nás tieto palmy nedokážu žiť. Naopak, dokážu sa prispôsobiť a môžete mať z nich radosť naozaj dlhodobo. Sú závislé od maximálneho množstva slnečných lúčov, správneho umiestnenia a vhodného zazimovania kedy každá palma odpočíva, aby na jar mohla opäť plnohodnotne vegetovať.

Mladé palmy pestujeme na Slovensku zo semien. Akékoľvek problémy komunikujte s pracovníkom našej firmy. Ponúkame Vám kompletný sortiment od rastlín až po ich ochranu a pestovanie.

Sme Vám k dispozícii vo formách:

  • poradenskej činnosti,
  • predaja a dovozu
  • pri kozultácii o vhodnosti Vašej rastliny pre dané prostredie
  • pri napadnutí škodcom a prevencii,
  • pri hnojení a potrebách zalievania
  • formách prezimovania
  • v určení požiadaviek svetla a vlhkosti
  • odborného pestovania a rozmnožovania a pod.

 

Cykasy.

Cycas revoluta   

Špecializujeme sa na predaj a pestovanie cykasu japonského - ktorý je všeobecne označovaný ako Cycas revoluta. Popri tomto najvzácnejšom cykase a rastline, ktorá je výnimočná, chránená a je predmetom a cieľom mnohých zberateľov ponúkame i niekoľko ďaľších druhov cykasov. Cykas ako historicky najstarší druh, ktorý sa zachoval na našej zemi je vzácnou a vysoko hodnotnou rastlinou, ktorú je potrebne náležite chrániť a vyžaduje i zvýšenú starostlivosť. S pribúdajúcim vekom sa cykasu zvyšuje i jeho hodnota, preto musíme dbať na jeho správne umiestnenie. Cykas sa z pohľadu vysokej hodnoty stal neraz cieľovým predmetom pre krádež. Viac informácií o tejto výnimočnej rastline získate na našich ďalších stránkach v bloku - cykasy. 

 

 

01
Január
2020

Čo o banánovníkoch možno ešte neviete?

Pridal: Pridané: 1.1.2020 11:18:00 Počet zobrazení: 407

Čo o banánovníkoch možno ešte neviete? V týchto riadkoch sa môžete dozvedieť niekoľko informácii o ktorých neviete, ale i prekvapení a užitočných návodov pre úspešné pestovanie banánovníka na Slovensku.

Čítajte viac... Komentáre: 0

12
Máj
2019

Pestujeme exotické palmy na Slovensku.

Pridal: Pridané: 12.5.2019 18:00:00 Počet zobrazení: 1455

Pestujeme exotické palmy na Slovensku. Základné zásady pestovania palmy konopnej v kvetináči i v záhradke v našom miernom pásme, alebo ako sa dá exotika úspešne realizovať u nás doma - na Slovensku v kocke v nasledovnom článku.

Čítajte viac... Komentáre: 0

08
Máj
2019

Ako úspešne pestovať cykasy v kvetináči?

Pridal: Pridané: 8.5.2019 10:22:06 Počet zobrazení: 1608

Ako úspešne pestovať cykasy v kvetináči? Množstvo pestovateľov sa trápi s pestovaním cykasu v byte. My Vám prinášame praktické rady, ako úspešne pestovať cykas japonský v byte i na Slovensku.

Čítajte viac... Komentáre: 0

19
Január
2019

Prečo skleníky do ruskej zimy?

Pridal: Pridané: 19.1.2019 12:38:51 Počet zobrazení: 4229

Prečo skleníky do ruskej zimy? A prečo nie? Sú historicky overené v krajine s extrémnym podnebím, nevyžadujú betónový základ a ich robustná konštrukcia a vypracovanie nám dáva všetky potrebné garancie.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Ponuka - veľké palmy

Instagram palmy_cykasy

Skúška konštrukcie skleníka RUBY LUX:

Partner: GF1.COM

Prihlásenie