Menu
Alocasia Regal Shield 20Lt. výška 180-200cm

NA SKLADE NIE JE MRAZUVZDORNÁ! ! BENEFIT zľava do -25%

Alocasia Regal Shield 20Lt. výška 180-200cm

Hodnotenie

5/5 (1x)

Alocasia Regal Shield patrí medzi úžasné alokázie, ktoré sú výrazné obrovskými fialovými listami. Čítajte viac

Viď status produktu

135 €

Popis

Alocasia 'Regal Shield', známa svojimi veľkými, rozľahlými listami, je úžasná tropická stálezelená trvalka, ktorú možno pestovať vonku aj vo vnútri. Typ rastliny slonieho ucha , Alocasia môže produkovať biele alebo zelené kvety, aj keď zriedka. Darí sa jej na čiastočnom slnku a vlhkej pôde v teplej a vlhkej atmosfére. Rovnako ako ostatní členovia rodu Alocasia , všetky časti týchto rastlín sú toxické pre domáce zvieratá aj pre ľudí.

Pestovanie týchto rastlín môže byť niekedy trochu zložité, ale ak je Alocasia 'Regal Shield' v správnom prostredí, môže sa pestovať vo vnútri aj vonku. Tu sú hlavné požiadavky na starostlivosť o rastlinu.

Vysádzajte v teplom podnebí s dostatkom vlhkosti.
Umiestnite na čiastočné alebo škvrnité slnečné svetlo, napríklad na terasu alebo do blízkosti jasného okna.
Použite hlinitú pôdu, ktorá dobre odvodňuje a má neutrálne alebo mierne kyslé pH.
Dávajte pozor na akúkoľvek pavučinovú sieť, pretože tieto rastliny sú náchylné na napadnutie roztočmi .

Keď sa Alocasia 'Regal Shield' pestuje vonku, bude sa dariť na čiastočnom slnku alebo na škvrnitom svetle, napríklad na okraji krytej terasy alebo balkóna. Uprednostňuje sa ranné slnko, pretože popoludňajšie slnko môže byť intenzívne a môže spôsobiť spálené listy.

SVETLO - Pri pestovaní vo vnútri sa týmto rastlinám najlepšie darí v blízkosti najjasnejšieho okna vo vašej domácnosti, ako je napríklad okno orientované na juh alebo na sever. To im poskytne jasné, nepriame osvetlenie, ktoré potrebujú. Uistite sa, že každý týždeň nádobu trochu pootočíte, aby ste zabezpečili rovnomerný rast, pretože rastlina sa nevyhnutne otočí smerom k svetlu.

Pôda - Alocasia 'Regal' Shield preferuje ľahkú, hlinitú, mierne vlhkú pôdu. Je dôležité, aby pôda nebola príliš ťažká, pretože to môže spôsobiť zadržiavanie vody a viesť k problémom s hnilobou koreňov . Výhodná je pôda neutrálna až mierne kyslá.

VODA - Alocasia 'Regal Shield' si užíva mierne množstvo vody a najlepšie sa jej darí, keď sa vrchných pár centimetrov pôdy nechá medzi zálievkou vyschnúť. Frekvencia zavlažovania bude závisieť od prostredia, vlhkej oblasti a množstva slnka, ktoré rastlina dostane. Prstom skontrolujte vrchných pár centimetrov pôdy a viac vody poskytnite, len ak sa zdá, že je suchá.

Teplota - Ako tropická rastlina sa Alocasia 'Regal Shield' darí v teplých a vlhkých podmienkach. Má vysokú vlhkosť a teploty nad 55 stupňov Fahrenheita  = nad 12,8°C . Pri výsadbe vonku sa môže pestovať v zónach 9 až 11.

Pokiaľ ide o izbové rastliny, nezabudnite im poskytnúť dostatok vlhkosti pomocou hmly alebo zvlhčovačov. Chráňte ich pred silným prievanom, pretože to môže vysušiť rastlinu.

Hnojivá - Alocasia 'Regal Shield' profituje z mesačného hnojenia počas vegetačných mesiacov. Používajte dobre vyvážené, ľahké hnojivo, aby bolo zdravé. Len sa uistite, že používate vysokokvalitné hnojivo, pretože lacnejšie hnojivá môžu obsahovať veľké množstvo soli, ktorá môže poškodiť rastlinu. Alternatívne možno na jarné doplnenie živín do pôdy použiť odliatky červíkov alebo čerstvý kompost. Uistite sa, že prestaňte hnojiť na jeseň av zime, keď rastlina ustane alebo sa spomalí jej rast.

REZ - Prerezávanie tejto rastliny Alocasia pomôže nasmerovať živiny na zdravšie listy. Podľa potreby odstrihnite všetky prerastené, poškodené alebo žltnúce listy.

Množenie - Tieto rastliny sa pomerne ľahko rozmnožujú, pretože materská rastlina sa rozmnožuje pomocou hľúz . Na to budete potrebovať malý hrniec s vlhkou, dobre odvodnenou pôdou a ostrý sterilný nôž. Potom postupujte podľa týchto pokynov:

Pripravte malý črepník s dobre odvodnenou, bohatou pôdou.
Pomocou sterilného ostrého noža odrežte hlúbik od materskej rastliny. Odrežte priamo pri základni a pokúste sa zahrnúť niektoré korene.
Opatrne zasaďte hľuzu do jej nového kvetináča a umiestnite ju na miesto, ktoré dostáva jasné, nepriame osvetlenie.
Zavlažujte pôdu, keď začína byť suchá a doprajte rastline dostatok vlhkosti. Korene by sa mali vytvoriť za pár týždňov.
Prípadne môžete vyskúšať túto techniku ​​rozmnožovania Alocasia :

Oddeľte hľuzu od materskej rastliny.
Umiestnite hlúbik do veľmi plytkej misky s vodou (ako uzáver fľaše). Mal by byť čiastočne ponorený a čiastočne vystavený vzduchu.
Zakryte korm fľašou, miskou alebo inou sklenenou kupolou, aby ste vytvorili teplé a vlhké prostredie.
Pred zasadením nového porastu do pôdy počkajte asi 1 až 4 týždne, kým nebude viditeľný koreňový systém a aspoň jeden list.

Pestovanie zo semien - Tieto veľké rastliny možno začať aj zo semien, aj keď semenáčikom bude trvať roky, kým dosiahnu svoju zrelú veľkosť. Ak hľadáte zábavný projekt a nevadí vám čakať na výsledky, toto je možnosť na zváženie.

Na spustenie sloních uší budete potrebovať semená, dobre priepustnú pôdu a rašelinový mach, malé kvetináče alebo podnosy a fľašu na zahmlievanie. Potom postupujte podľa týchto pokynov:

Naplňte malé kvetináče alebo podnosy vlhkou, dobre priepustnou zeminou a rašelinovým machom.
Semená nasypte do pôdy a zľahka ich zakryte.
Zahmlite pôdu a udržujte ju vlhkú.
Buď trpezlivý. Klíčenie môže trvať až tri mesiace.
Akonáhle sa objavia známky klíčenia, presuňte sadenice do oblasti, ktorá dostáva jasné, nepriame osvetlenie.
Udržujte rastliny v oblasti s vysokou vlhkosťou a jasným svetlom a presádzajte ich, keď rastú.

Zálievka a presádzanie - Alocasia 'Regal Shield' rastie úžasne v nádobách, aj keď je dôležité poznamenať, že tieto rastliny sú dosť ťažké. Nezabudnite si vybrať hrniec, ktorý poskytuje pevnú základňu. Tieto rastliny bude potrebné presádzať každých pár rokov, keď rastlina prerastie svoju súčasnú veľkosť nádoby. Keď k tomu dôjde, jednoducho si vyberte hrniec, ktorý je o niekoľko palcov väčší ako aktuálny hrniec. Uistite sa, že má dobré drenážne otvory, aby mohla voda odtekať. Rastlinu jemne preklopte nabok a poklepte po obvode črepníka, aby ste uvoľnili korene. Potom rastlinu vysuňte a umiestnite do väčšieho kvetináča s čerstvou zeminou.

Zimovanie - Ak je táto rastlina držaná vo vnútri, v zimných mesiacoch ju umiestnite blízko svetlého okna, aby ste zabezpečili dostatok svetla. Rastlina môže byť v kľudovom stave a nebudete musieť zalievať toľko ako v letných mesiacoch. Vynechajte akékoľvek hnojivo.

Rastliny sloních uší by sa nemali držať vonku, ak teploty klesnú pod 55 stupňov Fahrenheita -  pod 13°C

. Ak je to tak, nezabudnite túto rastlinu priniesť do interiéru.

Škodcovia - Rastliny Alocasia sú citlivé na roztoče. Aby ste tomu zabránili, uistite sa, že rastlina nie je príliš suchá. Roztoče sa živia rastlinnou šťavou, ktorá môže sfarbiť listy do žlta alebo hneda. Môžu tiež spôsobiť tvorbu červených hrbolčekov na rastline v dôsledku toxínu, ktorý vstrekujú počas kŕmenia. Prítomnosť popruhov na listoch je bežným znakom napadnutia roztočmi.

Kvitnutie - Väčšina ľudí si neuvedomuje, že tieto rastliny v skutočnosti produkujú kvety, pretože je to zriedkavý jav.
Mesiace kvitnutia
Ak máte to šťastie, že máte rastlinu, ktorá kvitne, zvyčajne sa to stane v jarných a letných mesiacoch.

Ako dlho kvitne Alocasia 'Regal Shield'?
Majte na pamäti, že kvitnutie nastáva až vtedy, keď je rastlina úplne zrelá a ak existujú ideálne podmienky. Jednotlivé kvety môžu trvať dva až tri týždne.
Ako vyzerajú a voňajú kvety Alocasia 'Regal Shield'?
Kvety Alocasia 'Regal Shield' sa objavujú na vysokých stonkách a vyzerajú veľmi podobne ako mierové ľalie . Majú bielu až zelenú farbu a nie sú príliš nápadné.

Ako podporiť viac kvetov
Alocasia 'Regal Shield' nemusí kvitnúť ani v ideálnych podmienkach. Aby ste ho povzbudili k rozkvetu, uistite sa, že má dostatok vlhkosti a stabilné teploty. Zalievajte, keď pôda začína vysychať, a počas vegetačného obdobia dávajte hnojivo každý mesiac. Časom a trpezlivosťou vás môže slonie ucho prekvapiť kvetinou.
Starostlivosť o Alocasiu 'Regal Shield' po odkvitnutí
Keď vaša rastlina dokvitne, prejde do režimu spánku. V tomto momente by ste ju mali zalievať striedmo a prestať hnojiť.

Kvety Alocasia 'Regal Shield'
Odkvitnuté kvety môžete odstrániť, aby ste uvoľnili miesto pre nové. Použite sterilizované záhradnícke nožnice alebo nožnice.

Riešenie bežných problémov- Alocasia Regal Shield môže byť občas trochu vyberavý a oznámi, že nie je spokojný so svojimi súčasnými pestovateľskými podmienkami. Tu sú niektoré bežné problémy, s ktorými sa stretávate pri pestovaní tejto rastliny, a ako ich môžete vyriešiť.

Žltnúce, vädnúce listy
To je často príznakom nadmerného zalievania. Ak sa problém nevyrieši, môže to viesť k hnilobe koreňov. Aby ste to napravili, nahraďte pôdu lepšou drenážnou zmesou pôdy a znížte zalievanie. Rastlina by sa mala vzchopiť približne za týždeň.

Žltnúce listy s webmi
Toto je s najväčšou pravdepodobnosťou napadnutie pavúkmi. Odstrihnite všetky infikované listy a zlikvidujte ich, aby ste predišli ďalšej kontaminácii. Postriekajte rastlinu neemovým olejom alebo iným insekticídnym roztokom.

Suché hnedé škvrny alebo okraje
Je to znak príliš nízkej vlhkosti alebo vody. Skontrolujte pôdu prstom, aby ste zistili, či rastlina potrebuje vodu. Skúste pridať zvlhčovač v blízkosti alebo začnite zahmlievať listy, aby rastlina získala viac vlhkosti.

Spoločný názov Slonie ucho „Regal Shield"
Botanický názov Alocasia
Rodina Araceae
Typ rastliny Trvalka
Dospelá veľkosť 4-5 stôp vysoký (v interiéri), ​​5-6 stôp vysoký (vonku), 4-5 stôp široký
Vystavenie slnku Úplné, čiastočné
Typ pôdy Hlinitá, vlhká, ale dobre odvodnená
pH pôdy Kyslé, neutrálne
Čas kvitnutia Jar leto
Farba kvetov Biela, zelená
Zóny odolnosti 9-11 (USDA)
Rodná oblasť Afriky
Toxicita Toxický pre ľudí, domáce zvieratá

Typická výška: 1,5 až 2,5 m
Podnebie: Preferuje tropické alebo subtropické podnebie alebo teplé chránené polohy v miernom podnebí.
Svetelné podmienky: Čiastočný odtieň / tieň
Rastový zvyk: Zhlukovanie
Pestovateľské podmienky: Vlhká, dobre priepustná pôda
Pôvod: juhovýchodná Ázia a severná QLD

Parametre:

kontajner: 20Lt.

výška: 180-200cm

hmotnosť: 25-30 kg

 

 

 

Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Hodnotenie 0

Hodnotenie produktu

5/5

Pridať

Žiadne komentáre

Alocasia Regal Shield 20Lt. výška 180-200cm
Alocasia Regal Shield 20Lt. výška 180-200cm

135 €

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Tovar Vám v prípade záujmu vieme doviezť až k Vám!

 

Dovoz  SR: Slovensko 

Preprava TUMA: tovar o hmotnosti 0-5kg - 8,40 €

                                                   5,1-10kg - 9,60 €

                                                   10,1-100kg - 18 €

                                                   101-250kg - 28 €

                                                   251-400kg - 36 €

                                                   401-600kg - 46 €

                                                   601-800kg - 54 €

                                                   801 - 1500kg - 66 €

                                                   nad 1500kg dohodou podľa druhu rastliny a možností vykládky.

 

Dovoz do CZ: Česko

Preprava TUMA: tovar o hmotnosti 0-5kg - 300 CZK,

                                                   5,1-10kg - 350 CZK,   kusové zboží, balíky

                                                   10,1-100kg - 550 CZK, kusové zboží, balíky

                                                   101-250kg - 1000 CZK, kusové zboží, balíky

                                                   251-400kg - 1200 CZK, kusové zboží, balíky

                                                   401-600kg - 1800 CZK, kusové zboží, balíky

                                                   601-800kg - 2200 CZK, kusové zboží, balíky

                                                   801 - 1500kg - 2500 CZK, kusové zboží, balíky

nad 1500kg dohodou podľa druhu, veľkosti rastliny a možností vykládky.

 

Rastliny - palmy, stromy,  naceňujeme individuálne podľa veľkosti, hmotnosti a miesta určenia.

 

 

Dovoz PL, HU, A: Poľsko Maďarsko Rakúsko

Dohodou podľa druhu, veľkosti rastliny a možností vykládky.

.....

Dopravné náklady Vám budú doúčtované podľa skutočnej hmotnosti oznámené pred dovozom.

TERMÍNY VYKLÁDOK tovaru - Španielsko, Taliansko, Holandsko v exotickej záhrade TUMA - Bánovce nad Bebravou:

Nový tovar 2024:

vykládka 9.2.2024 (IT)
cykasy, strelitzie, alocasie,
izbové rastliny

vykládka 6.3.2024 (ES)
banánovníky, trop.ovocie

Vykládka 11.3.2024 (ES) VIDEO
yuccy, palmy, olea platos

Vykládka 11.3.2024 (IT)
palmy, cykasy, alocasie, strelitzie

Vykládka 21.3.2024 (IT) VIDEO
strelitzie, palmy

Vykládka 23.3.2024 o10,30hod. (ES) VIDEO
olivovníky, (joven, bonsai, plato)

Vykládka 10.4.2024 (ES) VIDEO
palmy Trachycarpus fortunei Galicia Lugo 

Vykládka 15.4.2024 (ES) VIDEO
olivovníky, bonsai, plato

2x Vykládka 23.4.2024 (ES)
stredné a veľké cykasy, citrusy, palmy, strelitzie
VIDEO VIDEO VIDEO VIDEO 

Vykládka 9.5.2024 (ES)  VIDEO
olivovníky všetky druhy

Vykládka 16.5.2024 (ES) 
olivovníky, palmy, citrusy

Vykládka 14.6.2024 (IT)
malé cykasy, strelitzie

Od 1.6.2024 zľavy takmer na všetky 🌴🌵🌳
vo výške až 25% viac viz BENEFIT TUMA

 

 

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať