Panel používateľa

Aloe Africana 160-180cm

Aloe Africana 160-180cm

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

NEU 2021 ! NA SKLADE

ALOE africana je aloe s prekrásnymi farebnými kvetmi.

105 € s DPH

Dostupnosť: Viz status produktu

Výrobca: Španielske palmy

Popis:

Aloe Africana - Veľké aloe pochádzajúce z nízkych, suchých krovinatých porastov v juhoafrickej Cape Province, ktoré môžu vytvárať stonky až 4 m vysoké, pokryté vytrvalými mŕtvymi listami. Široký, hlboko keeled Listy sú matnej zelenej až modrastej farby, veľké kvetenstvo je rozvetvené len málo dlhé, husto kvetina do špice s. Rovnako ľahko sa pestuje ako väčšina ostatných veľkých aloe a vytvára úžasnú rastlinu na kultiváciu v teplom miernom a tropickom podnebí v zónach USDA 9 a vyšších.

Aloe africana je veľmi atraktívna aloe, ktorá sa prispôsobuje rôznym podmienkam. Aloe je charakteristické pre africký kontinent, kde sa vyskytuje väčšina druhov, ale vyskytuje sa aj na ostrovoch blízko Afriky, ako je Madagaskar, a v ďalších priľahlých oblastiach, ako je Arabský polostrov. Vďaka svojim silným architektonickým vlastnostiam, krásnym kvetom a ľahkému rastu sú obľúbené po celom svete, ale pestujú sa hlavne v subtropických a teplých miernych oblastiach. V chladnejšom podnebí sa rastliny pestujú ako izbové rastliny alebo v zimných záhradách.

 

Opis rastliny


Aloe africana je samotárska rastlina, ktorá nesie vzpriamenú stonku vysokú až 2 m (výnimočne až 4 m), ktorá má lem suchého lístia. Jeho listy, preplnené hustou vrcholovou ružicou, sa ladne šíria do zakrivených, pevných lineárnych kopijovitých, až 0,65 m dlhých, so sivozeleným povrchom a na okrajoch vyzbrojených malými červenkastými zubami. Kvety sa nesú na vzpriamenom, nerozvetvenom až rozvetvenom hrozne. Jeho nádherné rúrkovité kvety sú až 55 mm dlhé a zakrivené, druhá vlastnosť ho okamžite odlišuje od blízkych príbuzných. Jeho okrídlené semená sú tvorené v odlupujúcich sa tobolkách a rozptýlené vetrom. Doba kvitnutia je od zimy do skorej jari (júl až september v Južnej Afrike).

Rozšírenie a biotop


Aloe africana je obmedzená na juhovýchodnú a juhozápadnú časť Južnej Afriky, na východnom a západnom mysu, a je obzvlášť častá v blízkosti Port Elizabeth, Uitenhage a dolnej rieky Gamtoos. Je obmedzený hlavne na kopce a roviny, rastie v húštine a renostervelde. Rastie často v spojení s Aloe ferox , A. pluridens a A. speciosa a hybridy nie sú neobvyklé. Pôda je piesčitá a dobre priepustná. Podnebie je mierne, bez mrazu, v lete horúce a vlhké. Zrážky sa vyskytujú počas celého roka, od 600 do 700 mm ročne.

 Aloe africana sa darí v pobrežných záhradách, ale aj ako kvetináč alebo nádoba. Rastliny uprednostňujú plné slnko a veterné podmienky. Sú tolerantní k iným druhom rastlín a často zdieľajú svoje biotopy s menšími sukulentnými rastlinami. Rastliny budú mať úžitok z kompostu alebo z akéhokoľvek ekologického kŕmenia. Rastliny nie sú odolné voči mrazu, ale môžu prežiť aj slabý mráz. Darí sa mu v širokom spektre pôdy a dokonca dobre rastie v zimných zrážkach v záhradách západného Kapska, kde by mal byť počas suchých letných mesiacov najlepšie zvlhčený.

Rastliny sú celkom odolné voči škodcom, ale občas ich môže napadnúť nosáčik aloe. Nadmerné zalievanie tiež povedie k plesňovým infekciám a hnilobe.

Parametre:

Celková výška vrátane kvetináča: 160 - 180 cm

Kvetináč: 10 L, výška cca. 24 cm

Kmeň: 

Teploty: optimálne od +4  do 21°C, v zime krátkodobo znesie minimum pod 0°C avšak nie je to vhodé

Pôda: Druhy aloe sa dajú pestovať na rôznych pôdach. Najžiadanejšou textúrou pôdy je hlinitá zmes s pH v rozmedzí od 7,0 do 8,5.

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

TERMÍNY VYKLÁDOK tovaru zo Španielska v exotickej záhrade TUMA - Bánovce nad Bebravou:

- 26.júna 2021 (viz video)

- 10. júna 2021 (foto)

- 29.mája 2021 (viz video)

- 15.mája 2021 (viz video)

- 8. mája 2021 (viz video)

- 1. mája 2021 (viz video)

- 30. apríla 2021 (viz video)

- 26. apríla 2021 (viz video)

- 17. apríla 2021 (viz video)

- 10. apríla 2021 (viz video)

- 3. apríla 2021 (viz video)

- 20.marca 2021(viz video) 

- 27. februára 2021

Instagram palmy_cykasy

 

Skupina milovníkov exotických rastlín.

 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Slovak → Slovak...
  • Create a new word list...
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Romanian → Slovak...
  • Create a new word list...
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for Romanian → Slovak...
  • Create a new word list...
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No word lists for English → Slovak...
  • Create a new word list...
 • Copy

Skúška konštrukcie skleníka RUBY LUX:

Partner: GF1.COM

Prihlásenie