Panel používateľa

Nolina Hibernica - 10ks semien

Nolina Hibernica - 10ks semien

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

NA SKLADE + DARČEK ! MRAZUVZDORNÁ -10°C

Sada semien nolina hibernica - v počte 10ks pre domáce pestovanie juky.

6,10 € s DPH

6,10 € s DPH / sada

Dostupnosť: Viz status produktu

Výrobca: Španielske palmy

Tento nový druh Noliny si v kruhoch zberateľov vyslúžil pomerne dobrú reputáciu ako možno najtvrdší zo všetkých zväzkov Nolina. Nejedná sa o púštnu rastlinu, ale popri agáve montánnej, ktorá je pôvodom z hmlistých borovicových dubových lesov medzi 2 400 a viac ako úžasnými 3 200 m vo vysokých tokoch pohoria Sierra Madre Oriental v severovýchodnom Mexiku v oblasti Tamaulipas a Nuevo León, kde sú zimy. mokré a doprajte si veľa mrazivých chladných nocí. Zrelé rastliny tvoria robustný, zvyčajne solitérny kmeň, husto oblečený vo veľkej spodničke odumretých listov a zakončený nádherne zaoblenou korunou špirálovito usporiadaných, bledozelených listov podobných strapcom. Pred oficiálnym popisom v roku 2010 bol rôzne známy ako Nolina sp. „La Siberica", Nolina „La Sibirica", Nolina „La Siberia".

Táto nádherná rastlina, známa pod svojim pracovným názvom Nolina 'La Siberica' od svojho objavu pred 20 rokmi, bola odvtedy formálne opísaná pod menom Nolina hibernica - hibernica, čo znamená „zimná".

A to dáva tušenie, prečo je najlepšia trsovitá nolina pestovaná v podmienkach Spojeného kráľovstva, pretože jej horská vlasť v 3000 m nadmorskej výške v borovicových lesoch severovýchodného Mexika ochladzuje  mokrým  snehom a ľadom.

Našťastie pre nás, že je to tiež jeden z najatraktívnejších druhov nolin  s hustou korunou klenutých, skrútených listov, ktoré nakoniec odumierajú a vytvárajú perzistentnú spodničku zo sušených listov podobných pergamenu.

Časom sa môžu jednotlivé kmene rozdeliť, vďaka čomu bude rastlina dvakrát krajšia.

Semená  je možné podľa nášho návodu si nechať vyklíčiť v domácich podmienkach pri teplote 25-35°C. Po vyklíčení presadiť do zakoreňovacieho kontajnera v ľahkom substráte pre palmy. Postupne takto môžete vypestovať krásne exotické juky, s vysokou okrasnou hodnotou. Pri úspešnom pestovaní juky budú robiť radosť vám i celej vašej rodinke. Pred pestovaním si nezabudnite o vašej juke prečítať čo najviac informácii.

 

 

Pri odbere 100ks semien Vám poskytneme zľavu na uvedené semená vo výške 40%. (platí aj pre objednávku rôznych semien - mix)

  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Slovak → Slovak...
    • Create a new word list...
  • Copy

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

TERMÍNY VYKLÁDOK tovaru zo Španielska v exotickej záhrade TUMA - Bánovce nad Bebravou:

- 26.júna 2021 (viz video)

- 10. júna 2021 (foto)

- 29.mája 2021 (viz video)

- 15.mája 2021 (viz video)

- 8. mája 2021 (viz video)

- 1. mája 2021 (viz video)

- 30. apríla 2021 (viz video)

- 26. apríla 2021 (viz video)

- 17. apríla 2021 (viz video)

- 10. apríla 2021 (viz video)

- 3. apríla 2021 (viz video)

- 20.marca 2021(viz video) 

- 27. februára 2021

Instagram palmy_cykasy

 

Skupina milovníkov exotických rastlín.

Skúška konštrukcie skleníka RUBY LUX:

Partner: GF1.COM

Prihlásenie