Panel používateľa

Ravenala Madagascariensis - 10ks semien

Ravenala Madagascariensis - 10ks semien

Hodnotenie produktu: 2/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

NA SKLADE + DARČEK ! NIE JE MRAZUVZDORNÁ!

Sada semien v počte 10ks pre domáce pestovanie paliem.

6,50 € s DPH

6,50 € s DPH / sada

Dostupnosť: Viz status produktu

Výrobca: Španielske palmy

Tento slávny príbuzný banánu nie je vôbec palma, napriek svojmu bežnému názvu, a je obľúbenou ozdobou v tropických oblastiach po celom svete. Jeho najvýraznejšou charakteristikou je distichous listové usporiadanie, ktoré dáva celej rastline vzhľad obrovského vejára. Názov Madagascan Travellers Palm odvodzuje svoj názov od schopnosti zadržiavať vodu v listových bazénoch po dlhom čase po daždi a poskytovať vodu unaveným cestujúcim, a to aj počas sucha, ... alebo tak aspoň pokračuje. Dlhé listy zachytávajú dážď a dážď steká dolu k listovým základom, ktoré sú naskladané jeden do druhého a pripevnené k kmeňu pod vrchným uhlom. Ak štrbinou vystrčíte dieru v listovom lístku, vytečie z nej prúd prekvapivo čistej vody. Semená sú trochu nepravidelného klíčenia, ale výsledná rastlina rastie veľmi rýchlo. Voskovitý modrý obal semien môže obsahovať inhibítory klíčenia a pre lepšie výsledky by sa mali odstrániť. Vysoké denné teploty môžu pomôcť spustiť rýchlejšie a rovnomernejšie klíčenie a výsledky môže zlepšiť aj úprava teplou vodou pred zasiatím a namočením.

Semená paliem je možné podľa nášho návodu si nechať vyklíčiť v domácich podmienkach pri teplote 25-35°C. Po vyklíčení presadiť do zakoreňovacieho kontajnera v ľahkom substráte pre palmy. Postupne takto môžete vypestovať krásne exotické palmy, ktoré budú robiť radosť vám i celej vašej rodinke. Nezabudnite si k vašej palme prečítať čo najviac informácii.

Výsadba ravenala.

Semeno - pomaly klíči. Semeno sa najlepšie vysieva do vlhkej piesočnatej pôdy pri 20 ° C. Sadenice staré 2 - 6 mesiacov sa vysádzajú do bohatej, hlbokej, hlinitej pôdy na plnom slnečnom svetle, pričom do pôdy sa v čase výsadby začleňujú organické látky, aby sa zabránilo vysychaniu koreňov.
Rozdelenie odnoží. Prísavníky rastú v nepravidelných intervaloch, blízko rodičovskej stonky. Zakorenené výhonky je možné na začiatku obdobia dažďov oddeliť a pre rýchly rast sa sadia priamo do úrodnej pôdy.

Ako sadiť?


Semená namočte cca na 2-5 dni do vlažnej vody. Vodu je potrebné denne meniť za čistú. Semená umiestnite do ľahkého priepustného substrátu - optimálne kokosové vlákno zmiešané s agro-perlitom a keramzitom a umiestnite do teplej miestnosti 25-35°C do hľbky cca 5cm. Semená klíčia v rozmedzí od 3 týždňov do 6 mesiacov v závislosti od dosiahnutej teploty.

 

Pri odbere 100ks semien Vám poskytneme zľavu na uvedené semená vo výške 40%. (platí aj pre objednávku rôznych semien - mix)

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

TERMÍNY VYKLÁDOK tovaru zo Španielska v exotickej záhrade TUMA - Bánovce nad Bebravou:

- 26.júna 2021 (viz video)

- 10. júna 2021 (foto)

- 29.mája 2021 (viz video)

- 15.mája 2021 (viz video)

- 8. mája 2021 (viz video)

- 1. mája 2021 (viz video)

- 30. apríla 2021 (viz video)

- 26. apríla 2021 (viz video)

- 17. apríla 2021 (viz video)

- 10. apríla 2021 (viz video)

- 3. apríla 2021 (viz video)

- 20.marca 2021(viz video) 

- 27. februára 2021

Instagram palmy_cykasy

 

Skupina milovníkov exotických rastlín.

Skúška konštrukcie skleníka RUBY LUX:

Partner: GF1.COM

Prihlásenie