Panel používateľa

Vitis vinifera bajas 90 - 110 cm

Vitis vinifera bajas 90 - 110 cm

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

NA SKLADE NOVINKA

Vinič hroznorodý zo španielskych plantáží.

105 € s DPH

Dostupnosť: Viz status produktu

Výrobca: Španielske palmy

Popis:

Vitis vinifra bajas - pôvodom z Kalifornie je rozšírený vinič v Španielsku. Pestuje sa ako kvalitná odroda pre výrobu vína. Jedná sa o klasický stredomorský vinič, ktorý vytvára tieň na verandách domov, v letnom období teplú svetlosť a na záver leta bohatú úrodu hrozna. 

Pre pestovanie je to nenáročná rýchlo rastúca drevina, ktorá sa dožíva veľa rokov . Jej rast sa dá obmedziť rezom. Je potrebné počítať s tým . že kmeň každý rok spevnie, ako i koreňový sytém.

Vinič po určitom čase pri plodení dosahuje vysokú hmotnosť, preto je potrebné vytvoriť stabilný systém pre jeho statické upevnenie. Na uchytenie sa najčastejšie používajú oceľové a drevené pergoly.

Zavlažovanie: je potrebné zavlažovať správne iba za horúceho počasia s mierou.

Umiestnenie: slnečné a chránené miesto pred silným vetrom, miesto musí byť dostatočne priestranné, aby nedosšlo k poškodzovaniu a dvíhaniu dlažieb a poškodzovaniu stien stavieb.

Pôda: vinič nie je náročný na kvalitu pôdy, uprednostňuje dobre odvodnenú pôdu. Koreňová sústava znáša i zlé podklady, dokonca rastie i vo vápencovej (zásaditej) pôde. Príliš úrodná pôda môže spôsobiť veľa listovej zelene a nízku úrodu hrozna.

Hnojenie: na jar a na jeseň

Škodcovia: Na vinič často útočia vtáky a osy; najlepším riešením je zakryť sieťou s  jemnými okami alebo papierovými vreckami. Ak spozorujete prítomnosť akýchkoľvek škodcov alebo plesní, spýtajte sa, ako proti nim bojovať, v najbližšom záhradnom centre.

Usmernenie rastu: Keď už ste vinič zasadili, vyberte najsilnejšiu vetvu (mladú vetvu viniča) s vertikálnym rastom, aby ste vytvorili budúci kmeň exemplára. Umiestnite ho na poslednú vetvičku a zaviažte ho šnúrkou tak, aby okolo neho vyrastal v špirále.

V nasledujúcich rokoch budete musieť viesť vetvu smerom do oblasti, ktorú ste si vybrali. A odtiaľ vyberte vetvy, ktoré poskytnú hlavnú štruktúru korune viniča, z ktorého budú vychádzať vedľajšie vetvy. Hlavná štruktúra zostane stabilná po celú dobu životnosti viniča a je na sekundárnych konároch, kde budete vykonávať ovocný rez. Odstráňte prísavky, ktoré sa objavujú v spodnej časti rastliny.

Vinič prináša ovocie vždy v dreve z predchádzajúceho roku. Tieto vetvy budete musieť orezávať, keď stratia listy, a to pri rešpektovaní niekoľkých púčikov (ich počet bude závisieť od zvolenej odrody a od akej výšky kvitne). Platí všeobecné pravidlo: čím viac púčikov opustíte, tým viac strapcov získate, aj keď ak necháte príliš veľa, plody budú menej kvalitné.

 

Parametre:

Celková výška vrátane kvetináča: 90 - 110 cm

Kvetináč: 30 - 40L, výška cca. 35 cm

Perimeter: 12/18cm

Odolnosť: odolnosť voči mrazom do -10°C v prípade vyšších mrazov je potrebné vinič i korene ochrániť

 

  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Slovak → Slovak...
    • Create a new word list...
  • Copy

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

TERMÍNY VYKLÁDOK tovaru zo Španielska v exotickej záhrade TUMA - Bánovce nad Bebravou:

- 26.júna 2021 (viz video)

- 10. júna 2021 (foto)

- 29.mája 2021 (viz video)

- 15.mája 2021 (viz video)

- 8. mája 2021 (viz video)

- 1. mája 2021 (viz video)

- 30. apríla 2021 (viz video)

- 26. apríla 2021 (viz video)

- 17. apríla 2021 (viz video)

- 10. apríla 2021 (viz video)

- 3. apríla 2021 (viz video)

- 20.marca 2021(viz video) 

- 27. februára 2021

Instagram palmy_cykasy

 

Skupina milovníkov exotických rastlín.

Skúška konštrukcie skleníka RUBY LUX:

Partner: GF1.COM

Prihlásenie