Panel používateľa

Rhapidophyllum hystrix - 10ks semien

Rhapidophyllum hystrix - 10ks semien

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NEU 2021 ! NA SKLADE + DARČEK ! MRAZUVZDORNÁ -21°C

Sada semien v počte 10ks pre domáce pestovanie paliem.

14,80 € s DPH

14,80 € s DPH / sada

Dostupnosť: Viz status produktu

Výrobca: Španielske palmy

Rhapidophyllum Hystrix je palma považovaná za najodolnejšiu voči mrazom zo všetkých paliem, odoláva teplotám až -23 ° C (-10 ° F), Rhapidophyllum získal veľa popularity v pestovaní v posledných rokoch. Dobre narastený exemplár s hlboko rozdelenými , tmavozelenými, lesklými listami je peknou dlaňou a napriek výzbroji krátkeho vláknitého kmeňa stojí za to si ju zaobstarať alebo nechať vyrásť. Ihlovitá palma sa nachádza v podraste prevažne listnatých lesov  od strednej Floridy po Mississippi a Južnú Karolínu, kde všeobecne uprednostňuje vlhšie oblasti, na dne roklín alebo pozdĺž malých potokov.

Semená paliem je možné podľa nášho návodu si nechať vyklíčiť v domácich podmienkach pri teplote 22-30°C. Po vyklíčení presadiť do zakoreňovacieho kontajnera v ľahkom substráte pre palmy. Postupne takto môžete vypestovať krásne exotické palmy, ktoré budú robiť radosť vám i celej vašej rodinke. Nezabudnite si k vašej palme prečítať čo najviac informácii.

Ako sadiť?

Semená namočte cca na 3 dni do vlažnej vody. Vodu je potrebné denne meniť za čistú. Potom vodu vylejte a umiestnite semená na 6-8 týždňov do chladničky s teplotou cca 4°C stratifikovať. Staršie semená vyklíčia i bez stratifikácie. Po uplynutí stratifikačnej lehoty semená umiestnite do ľahkého priepustného substrátu - optimálne zmiešaný s agro-perlitom a keramzitom a umiestnite do teplej miestnosti 20-30°C. Semená klíčia v rozmedzí od 2 do 9 týždňov. V prípade že vám semená neklíčia je potrebné urobiť stratifikáciu.

 

Pri odbere 100ks semien Vám poskytneme zľavu na uvedené semená vo výške 40%. (platí aj pre objednávku rôznych semien - mix)

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

TERMÍNY VYKLÁDOK tovaru zo Španielska v exotickej záhrade TUMA - Bánovce nad Bebravou:

- 26.júna 2020(viz video)

- 13.júna 2020(viz video)

- 6.júna 2020 (viz video)

- 26.mája 2020(viz video)

- 21.mája 2020(viz video)

- 9.mája 2020  (viz video)

- 27.apríla 2020

Instagram palmy_cykasy

 

Skupina milovníkov exotických rastlín.

Skúška konštrukcie skleníka RUBY LUX:

Partner: GF1.COM

Prihlásenie