Panel používateľa

Banánovník Musa Paradisiaca 0/-2°C 300-350cm

Banánovník Musa Paradisiaca  0/-2°C 300-350cm

Hodnotenie produktu: 2/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

NA SKLADE + DARČEK !

Banánovník k okamžitému odberu v centre exotických rastlín v Bánovciach nad Bebravou. Autentické foto rastlín z exotickej záhrady v Bánovciach nad Bebravou.

100 € s DPH

120 € s DPH Zľava 20 €

Dostupnosť: Na otázku

Výrobca: Španielske palmy

Popis:

 

Parametre:

Celková výška vrátane kvetináča: 300 - 350 cm 

Kvetináč: 40L - výška 36 cm

Plody: banány

 

Starostlivosť:

Pestovanie: Výsev v interiéri je možný počas celého kalendárneho roka. Pre zvýšenie klíčivosti je možné povrch semena jemne zdrsniť jemným šmirgľovým papierom . Potom semená namočte do teplej vody na cca 12 hodín. Následne semená vysejeme na vlhký substrát a zahrabeme iba tenkou vrstvou substrátu. Výsevnú nádobu zakryjeme priehľadnou fóliou alebo plastovým priesvitným deklom. Dekel každý deň cca na dve hodiny úplne odokryjeme aby sme zabránili vzniku plesní. Nádobu umiestnime na svetlé miesto s teplotou  25-30°C a udržiavame substrát vlhký nie však premočený. Semienka klíčia zvyčajne v rozmedzí od troch do desať týždňov.

Stanovisko: Banánovník vyžaduje chránené slnečné stanovisko s vysokou vlhkosťou a teplotou minimálne 16°C. V lete je možné banánovník pestovať vonku v polotieni na stanovisku chránenom pred vetro, aby nepotrhalo listy.

Starostlivosť: Mladé rastliny je najvhodnejšie pestovať hneď vo veľkej nádobe. Na zlepšenie rastu je vhodné zmiešať substrát cca s 25% piesku. Počas leta vyžaduje banánovník veľa vody - vyhnite sa však premočeniu, aby nedošlo k poškodeniu a hnitiu mäsitých koreňov. V mesiacoch IV-XI doporučujeme v dvojtýždňových intervaloch podávať tekuté hnojivo.

Zimovanie: Najvhodnejšie banánovník zimuje na svetlých miestach s teplotou okolo 15 ° až 18 ° C. Netoleruje teploty pod 10 ° C. Aby ste zabránili zamoreniu škodcami, mali by ste rastliny pravidelne postrekovať vodou  bez vápnika.

 

Viac podrobných informácií o banánovníku Musa paradisiaca.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

TERMÍNY VYKLÁDOK tovaru zo Španielska v exotickej záhrade TUMA - Bánovce nad Bebravou:

- 26.júna 2020(viz video)

- 13.júna 2020(viz video)

- 6.júna 2020 (viz video)

- 26.mája 2020(viz video)

- 21.mája 2020(viz video)

- 9.mája 2020  (viz video)

- 27.apríla 2020

Instagram palmy_cykasy

 

Skupina milovníkov exotických rastlín.

Skúška konštrukcie skleníka RUBY LUX:

Partner: GF1.COM

Prihlásenie