Panel používateľa

Banánovník Musa Paradisiaca 0/-2°C

Banánovník Musa Paradisiaca  0/-2°C

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

NA SKLADE + DARČEK !

Banánovník k okamžitému odberu v centre exotických rastlín v Bánovciach nad Bebravou.

100 € s DPH

120 € s DPH Zľava 20 €

Dostupnosť: Na otázku

Výrobca: Španielske palmy

Rozmery: 200-300cm (v zazimovanom stave sú banánovníky orezané v hornej časti kmeňa s výškou cca 150cm)

Kvetináč: C30

Rozmer rastliny s kvetináčom: 200/300 (rozmer platí vo vegetačnom období)

plody: banány

Pestovanie: Výsev v interiéri je možný počas celého kalendárneho roka. Pre zvýšenie klíčivosti je možné povrch semena jemne zdrsniť jemným šmirgľovým papierom . Potom semená namočte do teplej vody na cca 12 hodín. Následne semená vysejeme na vlhký substrát a zahrabeme iba tenkou vrstvou substrátu. Výsevnú nádobu zakryjeme priehľadnou fóliou alebo plastovým priesvitným deklom. Dekel každý deň cca na dve hodiny úplne odokryjeme aby sme zabránili vzniku plesní. Nádobu umiestnime na svetlé miesto s teplotou  25-30°C a udržiavame substrát vlhký nie však premočený. Semienka klíčia zvyčajne v rozmedzí od troch do desať týždňov.

Stanovisko: Banánovník vyžaduje chránené slnečné stanovisko s vysokou vlhkosťou a teplotou minimálne 16°C. V lete je možné banánovník pestovať vonku v polotieni na stanovisku chránenom pred vetro, aby nepotrhalo listy.

Starostlivosť: Mladé rastliny je najvhodnejšie pestovať hneď vo veľkej nádobe. Na zlepšenie rastu je vhodné zmiešať substrát cca s 25% piesku. Počas leta vyžaduje banánovník veľa vody - vyhnite sa však premočeniu, aby nedošlo k poškodeniu a hnitiu mäsitých koreňov. V mesiacoch IV-XI doporučujeme v dvojtýždňových intervaloch podávať tekuté hnojivo.

Zimovanie: Najvhodnejšie banánovník zimuje na svetlých miestach s teplotou okolo 15 ° až 18 ° C. Netoleruje teploty pod 10 ° C. Aby ste zabránili zamoreniu škodcami, mali by ste rastliny pravidelne postrekovať vodou  bez vápnika.

 

Viac podrobných informácií o banánovníku Musa paradisiaca.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Instagram palmy_cykasy

Skúška konštrukcie skleníka RUBY LUX:

Partner: GF1.COM

Prihlásenie